?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Свіже опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦІОМ) наштовхнуло не деякі думки та порівняння.
Оцініть і ви.
 
Своїми друзями росіяни вважають:
Китай – 23% опитаних, Німеччину – 17%, Білорусь, 14%, Казахстан, США, Індію, Францію – по 6–9%, країни Євросоюзу загалом – 4%, Болгарію, Японію – по 3%. Україну – лише 2% (стільки ж, скільки Вірменію, Італію, Польщу та "інші республіки колишнього СРСР".
Ворогами Росії, тобто такими країнами, з якими відносини найбільш напружені, опитані назвали:
США й Грузію – по 25%, Україну – 21%, Велику Британію, Польщу, країни Прибалтики й зокрема Естонію – 5–8%, Латвію, Литву, Японію, Китай – по 2–3%.
 
*[Цікаво, що минулого року – за уряду Януковича – Україну називали ворогом 23% росіян, щоправда, то було опитування „Левада–центру”.
Також цікаво, що зараз серед значних загроз для Росії 21% називає воєнні конфлікти з найближчими сусідами, 15% – „помаранчеву” революцію, 14% – державний переворот за підтримки західних спецслужб, по 13% громадянську війну та війну з країнами Заходу тощо, а 17% – навіть загрозу з космосу :)
І така деталь: згідно з опитуванням ВЦІОМ,
21% опитаних росіян вважає "цілком реальною" війну з Україною, ще 38% - "реальною, але малоймовірною", і 31% назвали це "практично нереальним"]
 
Для порівняння
Рік тому громадяни США, за опитуваннями служби Геллапа, так оцінили ворожість інших країн щодо Америки:
Іран – 25%, Ірак – 21%, Китай – 14%, Північна Корея – 9%, самі США та Афганістан – по 3%, Росія – 2%, Венесуела й Саудівська Аравія – по 1%.
 
Щодо опитувань в Україні, то, на жаль, щось подібне рівня провідних соціологічних фірм нагуглити не вдалося. Зустрілися лише дані опитування такого собі „Українського форуму”. За його даними, українці вважають реальною військову загрозу з боку НАТО – 32,7%, США – 28,2%, Росії – 21,4%.
 
Висновки
Отже, кожен п'ятий росіянин і кожен п'ятий українець вважає іншу країну ворогом для своєї.
Багато це чи мало? ІМХО, досить мало. З огляду на той ступінь агресивної пропаганди, який виявляє Росія у відношенні до України. (Опитали б нас та наше оточення – відсоток ворожості щодо Росії помітно зріс би :))

Щодо іншого боку кордону, то зауважте: по суті, нас ненавидить кожен шостий виборець Путіна-Медведєва плюс більшість прихильників Жириновського-Зюганова. Решта росіян, за що їм респект, усе ніяк не піддадуться на пропагандистську риторику на тему того, що у львівському кафе „Криївка” їдять борщ із крові москальських немовлят, а в Києві стоять черги в дитячих крамницях, де продають ляльку Гітлера.

До речі, щодо Гітлера: відповідно до останнього опитування, із постгітлерівською Німеччиною росіяни по-справжньому дружать у 6 (!) разів більше, ніж з Україною.

Latest Month

січень 2018
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tags

Розроблено LiveJournal.com